03 lipca 2007

szef kuchni poleca

tak sobie myśle, ze zanim rozpoczne własne wypociny z Azji, to wartoby zareklamowac dzienniki innych backpackeróff. Oto moje trzy lektury obowiązkowe, które nie ukrywam mocno mnie zdopingowały do podobnych ekscesóff zagranicznych:

http://zakaukazie2005.republika.pl/pliki/zakaukazie2005-800.html - napisana z wielkim jajem mega-ciekawa relacja CZarka Golika z wyprawy na Zakaukazie2005. Doskonałe tempo akcji i masa użytecznych info po drodze. Najlepiej wydrukowac sobie całośc i czytac ile wlezie popijając browara (Lech 0,33). Na stronie są linki do innych jego wypraw z Chin, Egiptu, Krajów Bałtyckich itp. Ogólnie mistrzostwo Świata.

http://www.kogo.republika.pl/Podroze.htm - wyprawa dookoła świata pewnej pary z Polski. Co tu gadac, to trzeba przeczytac żeby zrozumiec jak im sie to udało. Dwa lata w drodze, kilkadziesiąt krajów z przygodami i zmieścili się w 85 tys zeta z ubezpieczeniem. Masa informacji praktycznych + mnóstwo doskonałych fot. Po prostu kosmos.

http://tartus.cba.pl/chiny.htm - kultowa już strona Kornela i relacja z eskapady drogą lądową do Chin. Jest to jedna z bardziej męczących tras do środkowej Azji ale dla niego jest jak spacer po bułki do sklepu. A do tego wszystko opisane z dziennikarską rzetelnością - dosłownie dzień po dniu + cenniki + masa zdjęc i mapek poglądowych. Bomba.

2 komentarze:

Marek pisze...

zapraszam do odwiedzin na www.gapyear.pl - w dziale relacje można poczytać więcej o dokonaniach innych podróżników. są tam też linki do ich stron

borys pisze...

dzięki, fajna strona, nie znałem, dodaje do linkowni